TEATED

Soovitan vaadata!

Küünlamets Kajakalju Rahvuspargis

Hea matkaja, kes oled juba tuttav Salatsi jõe liivapaljandikega - Kajakaljuga. Nüüd, talvel, on võimalik taas külastada Kajakalju Rahvusparki, mis 25. dets. 2019 on küünlavalguses. Ürituse nimi läti keeles Sveču mežs Skaņajā kalnā (eesti keeles ehk ???: „Kajakalju küünlamets” või „Helimäe küünlamets”). Tegelikult on peale küünalde veel valgusetendus muusika saatel, lastele tegevust ja Kajakalju vastas (seal kus suvel meie kanuumatkajate lõunasöögi plats) on lava esinejatega. Parki sissepääs avatakse kl. 15. Mina soovitan parki siseneda veidi hiljem.
PANE TÄHELE! Raja pikkuseks on 3 km ja see tähendab, et jalutada tuleb sinna ja tagasi, 2X3 = 6 km. Täiskasvanud inimesele on see täiesti ok! Väiksematele lastele võiks kaasa võtta kelgu või käru. Väsinud jalutajad ei saa kutsuda parki autot, taksot! Park vaid jalakäiatele!
Autode parkimise koht on grahv Valdenbergi mõisa kõrval. Kl 13... 15 on avatud mõisa uksed. Soovitan ka mõisat külastada.
ROHKEM INFOT tel. 5669 1318

 

 

PILETI HINNAD: Sissepääsutasu täiskasvanutele 5 EUR, pensionäridele 3 EUR, õpilastele 2 EUR, perepiletile 12 EUR (2 täiskasvanut, 2 last), kuni 7-aastastele sissepääs tasuta. Piletid on eelmüügis saadaval Mazsalaca maakonna turismiinfokeskuses, Rūjųas iela 1, piletimüügi veebisaidil: www.bilesuparadize.lv ja enne üritust looduspargi sissepääsu juures (ürituse sissepääsul saab pileteid ainult sularahas!
 
TRANSPORT: Tartu, Võru, Valga kandist soovitan sõita Valga – Valmiera – Mazsalaca. See tee hoitakse sõidukorras. Kesk-Eestist ja Lääne-Eestist soovitan sõita Kilingi-Nõmme ja sealt otse Mazsalaca-sse (40km). Kil-Nõmmest Maszalacasse on musta kattega tee. Eesti keskmisest on see 40 km lõik kurvilisem. Läti poolel 20 km soolatatakse, Eesti poolel 20km ei soolatata. Ja kahjuks Sakala Teed lükkavad lund sellel lõigul alles siis, kui mujal töö otsas. Läti poolel 20 km on alati heas korras! Loodan siiralt, et rooli panete kogemusetega- ja kaine juhi!
 
RENDI TRANSPORT: Kil-Nõmmest Mazsalacasse saate ka Livonia Matkade väikebussiga. Kui olete puhkamas Kil-Nõmme lähedastes majutuskohtades (saunas), tuleb väikebuss teie majutuskohta. Küsige lisainfot tel 5669 1318
 
MAJUTUS: Livonia Matkamaja rendib maja 120€/öö. Mahutame 6 inimest (3 tuba, kaminatuba, köök, saun). Või vaadake meie naabrite juurde siin

 

ESINEJAD „Küünlametsas”: Alates kella 17.00 rõõmustab Skaņnakalns-i liivakivipaljandiku juures ( Kajakalju juures) külastajaid Dita Lurina, Zane Dombrovskise, Martins Egliensi ja Aigars Voitiskise kontsert "Jäälilled teie aknas". Tõlge umbes täpselt!!! Ja ega kl. 17-ni laval vaikne ole. Kuni rahvas koguneb, esinevad kohalikud kuulsused, lapsed, taidlejad, ....