KANUUMATKAD

Kanuumatkad on üks populaarsemaid aktiivse puhkuse viise eestimaalastele.

On olnud seda juba 20 aastat. Matkade algusaastatel olid kõik matkakorraldajad suhteliselt sarnase teenindamisega - ühes kohas kanuud kätte ja teises kohas kanuud veest välja. Sajandivahetusel aga hakkasid eralduma kvaliteetsete matkade pakkujad.

Tänapäeval on valiku võimalus suur. Pakkujaid on palju ja igas hinnas ning igal tasemel. Väga tinglikult võiks jagada kanuumatkade pakkujad järgmiselt:

  • Livonia Matkad, kanuumatkad, kanuumatk, kanuu, canoe

Teenuse pakkuja, kes tegelikult annab kanuud , mõlad ja vestid kusagil jõe kaldal kätte ja kokkulepitud kohas tuleb jõele vastu ning viib kanuud ära. Sõidutab ka autojuhid oma autode juurde (võimalik et lisatasu eest). Need tegelikult ei olegi matkakorraldajad vaid kanuurentijad. Nende "matkad" on kõige soodsama hinnaga.

 

 

Livonia Matkad, kanuumatk, kanuumatkad, kanuu, matk, canoeTeenuse pakkuja, kes pakub kanuurendi juurde ka infot. Tal on ka transport olemas, millega viia ja tuua matkajaid (mitte ainult juhte), pakub matka oma elukoha lähedal ja sõidutab matkajaid läbi aastate ühel lõigul. Hinnakonkurentsis pakub alati kõige odavamat hinda ning teenindab lihtsalt ja odavalt. Tegemist on odavama matkateenusega! (Matkaliste sõidutamiseks on pere sõiduauto, millesse mahub ära 7 inimest, ilma istmeteta kaubik või lahtine veoauto. Jõevalikuks on üks ja see sama jõelõik, milles veetase võib suvel õige olematu olla, päevase matka teekonnale jääb lepavõsa ja nõgesed)

  • Livonia Matkad, kanuumatkad, kanuumatk, matk, kanuu, canoe

  • Teenuse pakkuja, kes on võtnud sihiks teenindada ka välismaist klienti. Selleks peab tema matkakavas olema tõesti sellised jõed, millel oleks mida vaadata ja millel oleks midagi juurde jutustada. Reeglina on matkal kaasas kas saatja kaldal või giid koos grupiga jõel. Selle nimel, et matkajal jääks matkast/puhkusest positiivne emotsioon, on vaeva nähtud ja investeeritud. Hea kanuumatk ei saa konkureerida hinna poolest odava matkateenusega!

Nii nagu looduses ei ole ühtegi ideaalset asja, nii ka minu tinglik jaotus ei ole absoluutne tõde. Tahan lihtsalt öelda: "Odavalt matkamine ei ole häbiasi ja on igati õigustatud, kui te teete seda teadlikult."